NOCLEGI W GÓRACH
Piękna okolica, komfortowe pokoje, atrakcje w okolicy! Miejsce idealne na wczasy!
NOCLEGI W GÓRACH
Piękna okolica, komfortowe pokoje, atrakcje w okolicy! Miejsce idealne na wczasy!
NOCLEGI W GÓRACH
Piękna okolica, komfortowe pokoje, atrakcje w okolicy! Miejsce idealne na wczasy!
Poprzedni
Następny

Krościenko

Krościenko nad Dunajcem to usytuowana w malowniczej dolinie Dunajca i Krośnicy wieś. Znajduje się w województwie małopolskim i od lat stanowi miejsce wypadowe dla turystów przyjeżdżających w te rejony zwłaszcza ze względu na pobliskie Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki. Historia wsi sięga XIII wieku. To właśnie z tego okresu pochodzą pierwsze wzmianki, choć wówczas jeszcze pod nieco inną nazwą, bo Troszczenko. Jakie atrakcje znajdują się w Krościenku nad Dunajcem i w jaki sposób można spędzić tutaj urlop?

Klimatyczne muzeum

Zdecydowanie warto wybrać się na wycieczkę do wspaniałego Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego. To miejsce, w którym będziemy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat Pienin. Znajdują się tutaj również stałe wystawy, które pozwolą nam zapoznać się z historią regionu, jego przyrodą, kulturą i architekturą. To potężna skarbnica wiedzy i przede wszystkim obowiązkowe miejsce dla turystów, którzy po raz pierwszy wybierają się na te tereny. Na miejscu dowiemy się również, jakie zasady obowiązują podczas zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego.

Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego
Jagiellońska 107B
Krościenko nad Dunajcem

Atrakcja dla miłośników historii

Bez wątpienia warto również wybrać się na zwiedzanie ruin Zamku Pienińskiego. Są usytuowane pod wierzchołkiem Zamkowej Góry, a według archeologów jego budowa mogła nastąpić już w drugiej połowie XIII wieku. Według słynnego kronikarza Jana Długosza na zamku miał przebywać Bolesław Wstydliwy oraz księżna Kinga, co spotyka się ze sprzeciwem niektórych archeologów, ale nie zmienia to jednak faktu, że św. Kinga na stałe została przypisana zamkowi.

Na miejscu od początku XX wieku można podziwiać tak zwaną Grotę Świętej Kingi, w której znajduje się jej posąg. To miejsce, w którym historia jest niemal namacalna. Zdecydowanie warto zobaczyć ruiny na własne oczy.

Dla aktywnych fizycznie

Przez Krościenko nad Dunajcem przebiegają cztery piesze szlaki turystyczne. Każdy z nich został stworzony z myślą o najpiękniejszych rejonach poszczególnych miejscowości. Zdecydowanie warto wybrać się na spacer, podążając za oznaczeniami szlaku. Po drodze czekają nas wspaniałe widoki. We wsi znajduje się również końcowa przystań spływów kajakowych. Nie bez powodu uważa się, że spływy po Dunajcu to obowiązkowy punkt wycieczki każdego, kto wyrusza w ten region Polski. Przystanie początkowe znajdują się między innymi w pobliskich Sromowcach Kątach. Dosyć dużym zainteresowaniem cieszy się również Rafting Dunajcem. Spływy na pontonach są w pełni bezpieczne, więc bez problemu można na taką wycieczkę wybrać się z małymi dziećmi.

Zapraszamy w góry!

Nasza propozycja skierowana jest do osób, które chcą spędzić wolny czas w pięknych okolicach! Znajdziecie tutaj wiele mozliwości do aktywnego wypoczynku.

– pokoje 2-osobowe
– pokoje 3-osobowe
– komfortowe apartamenty
– możliwość wyżywienia
– łatwy dojazd
– bezpieczny parking
– możliwość zorganizowaia wycieczki