NOCLEGI W GÓRACH
Piękna okolica, komfortowe pokoje, atrakcje w okolicy! Miejsce idealne na wczasy!
NOCLEGI W GÓRACH
Piękna okolica, komfortowe pokoje, atrakcje w okolicy! Miejsce idealne na wczasy!
NOCLEGI W GÓRACH
Piękna okolica, komfortowe pokoje, atrakcje w okolicy! Miejsce idealne na wczasy!
Poprzedni
Następny

Atrakcje okolicy

Pieniński Park Narodowy znajduje się w województwie małopolskim, a jego historia sięga 1923 roku. To właśnie wtedy został utworzony i warto podkreślić, że tym samym stał się pierwszym parkiem cieszącym się mianem narodowego. To niezwykle malowniczy park, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z różnych stron Polski i z zagranicy. Jak można urozmaicić sobie urlop w tym regionie Polski i aktywnie wypocząć?

Zdobywanie szczytów

Jedną z największych atrakcji Pienińskiego Parku Narodowego są Trzy Korony, czyli szczyt wchodzący w skład Masywu Trzech Koron. Liczy sobie 982 m n.p.m. i trzeba przyznać, że trasa na szczyt obfituje w wiele malowniczych widoków. Osoby przymierzające się do takiej wycieczki powinny wiedzieć, że należy wybrać szlak niebieski prowadzący na Polanę Kosarzyska. Najpopularniejsze szlaki mają swoje początki w Szczawnicy, Sromowcach Niżnych oraz Krościenku nad Dunajcem. Trasy są bezpieczne, ponieważ zostały zaopatrzone w specjalne kładki i poręcze. Zdecydowanie warto wybrać się na sam szczyt, gdzie znajduje się platforma widokowa. Z tego miejsca będzie można podziwiać wspaniałą panoramę i wszelki włożony wysiłek zostaje natychmiast wynagrodzony.

Spływ Dunajcem

Spływy kajakowe wzdłuż Dunajca to kolejna atrakcja, którą warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza gdy liczymy na wypoczynek o charakterze aktywnym. To tym samym wspaniała możliwość podziwiania przepięknych okolic, w których Pieniny odgrywają najważniejszą rolę. Warto wiedzieć, że turyści mają do wybory kilka tras. Sporym zainteresowaniem cieszy się trasa mająca swój początek w Sromowcach Wyżnych i prowadząca do Szczawnicy. Jej długość wynosi 18 kilometrów, a spływ trwa nieco ponad dwie godziny. Nieco dłuższa trasa, bo licząca sobie ponad 20 kilometrów, zaczyna się również w Sromowcach Wyżnych i prowadzi do Krościenka. Warto dodać, że od pewnego czasu zakup biletów na spływ kajakowy może odbywać się online.

Atrakcja dla dzieci

Park linowy w Krościenku to atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, choć wyznaczone trasy cieszą się również sporym zainteresowaniem wśród dorosłych. Warto podkreślić przede wszystkim, że park znajduje się w malowniczym otoczeniu, właściwie nad brzegiem Dunajca. Na jego terenie czeka na nas przeszło pięć tysięcy metrów tras podzielonych ze względu na stopień trudności. Trasy dla najmłodszych znajdują się na mniejszej wysokości i są zdecydowanie mniej skomplikowane. To idealna propozycja dla osób, które podróżują z dziećmi i pragną im zapewnić ogrom wrażeń.